Општинско такмичење из географије
24. март 2013.Завршена акција “Сат за нашу планету”
24. март 2013.Онлајн недеља 2013 (од 18. до 24. марта 2013.) организује се у око 10.000 различитих центара широм Европе у којима се обезбеђује приступ и знање у области ИКТ-а. То су тзв. телецентри који могу бити библиотеке, школе, невладине организације, општине, како у сеоским тако и градским срединама. Србија ће и ове године бити међу готово 30 земаља које ће удружити напоре како би приближили информационе технологије својим грађанима и помогли им да постану дигитално писмени. Национални партнер кампање у Србији је ИАН Међународна мрежа помоћи која кроз свој ИАН Телецентар више од 10 година ради на промоцији и подизању нивоа дигиталне писмености у нашој земљи.
Дигитална писменост сврстана је, на основу препоруке Европског парламента, у једну од 8 кључних компетенција која представља склоп знања, вештина и ставова који се односе на информационе технологије, а који су потребни сваком појединцу за лични развој, укључивање у друштво и запошљавање. Бити дигитално писмен захтев је дакле модерног доба, а у Србији је оних који су е-неписмени и даље много – 40%. А “на мрежи” их никад није било 51%, тј. готово 4 милиона грађана Србије никада није користило Интернет. Онлајн недеља има за циљ да и у нашој земљи промени на боље овакву статистику.
Наша школа је била активан учесник и ове године преко бројача и едукативних радионица “Безбедност деце на интернету” које су биле посвећене безбедности на интернету и правилном начину коришћења интернета.Ученици Милан Козомора, Сава Маревић и Јована Стојановић су направили три веома занимљива кратка ђачка филмића на тему “Безбедност деце на интернету”. Заједно смо уживали гледајући их.
Ове године традиционални Бројач је представљао и мини анкету која је, осим броја људи укључених у кампању Онлајн недеља у свакој земљи, дала и занимљиве податке о онлајн понашању учесника.